Rahoveci merr lajm shumë të keq nga Evropa - Bota Sot
Rahoveci merr lajm shumë të keq nga Evropa

Basketboll

Rahoveci merr lajm shumë të keq nga Evropa

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 13:12
Rahoveci merr lajm shumë të keq nga Evropa

Champions League ka përcaktuar numrin e skuadrave për edicionin e ri, derisa Kosova do të përfaqësohet me një skuadër në këtë rast ZMobile Prishtina si kampione aktuale.

"Për shkak të këtyre rregullave dhe numrin të mjaftueshëm të skuadrave të paraqitura, Rahoveci si nënkampion nuk është përfshirë për këtë edicion në Champions League.

Si do qe të jetë skuadra jonë ka aplikuar edhe për FIBA Europa Cup, aty ku si nënkampion kemi të drejtën e pjesëmarrjes.

Me 24 korrik kur te hedhet shorti do ta kuptojmë kundërshtarin e parë në Evropë, qoftë në raundin kualifikues apo në fazën e grupeve. Për çdo të re për pjesëmarrje në FIBA Europa Cup do të ju mbajmë të informuar", thuhet nga klubi i Rahovecit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat