Kosova 3x3 zhvillon stërvitjen e parë në Rumani - Bota Sot
Kosova 3x3 zhvillon stërvitjen e parë në Rumani

Basketboll

Kosova 3x3 zhvillon stërvitjen e parë në Rumani

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 12:28
Kosova 3x3 zhvillon stërvitjen e parë në Rumani

Ekipi i Kosova 3x3 po përgatitet për debutimin historik. Stërvitja e parë përfundoi dhe djemtë janë në disponim të shkëlqyeshëm. 

Ekipi i Kosovës përbëhet nga Altin Sahiti, Albatrit Berisha, Arti Hajdari dhe Arian Mehmeti, derisa koordinator është Agon Fehmiu.

Kosova është në grup me Slloveninë dhe Andorrën, ku ndaj Sllovenisë do të luajë të dielën nga ora 9:25, kurse nga ora 10:15 do të ballafaqohet me Andorrën. Fituesi i grupit kualifikohet tutje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...