Davis takohet me Leonard, pritet që edhe Bryant ta bëjë një gjë të tillë - Bota Sot
Davis takohet me Leonard, pritet që edhe Bryant ta bëjë një gjë të tillë

Basketboll

Davis takohet me Leonard, pritet që edhe Bryant ta bëjë një gjë të tillë

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 13:50
Davis, Leonard, Bryant

Skuadra e Los Angeles Lakers po synon që me çdo kusht të rekrutojë kampionin e fundit në NBA, Kawhi Leonard.

Leonard i cili priu skuadrën e Toronto Raptors drejt triumfit të parë në histori të skuadrës, duket se ka vendosur që të mos e vazhdojë kontratën me veriorët.

Një nga skuadrat që shihet si favorite për të nënshkruar me MVP e finaleve, është ajo e Lakers, të cilët synojnë treshen e madhe Leonard – LeBron – Davis.

Për të arritur këtë qëllim, Lakers raportohet të kenë ‘angazhuar’ Anthony Davis, i cili së fundmi është takuar me Leonard.

Mësohet gjithashtu se Rob Pelinka i ka kërkuar edhe Kobe Bryant që të takohet me lojtarin për ta bindur atë.

Në rast se një transferim i Kawhi tek Lakers ndodh,  atëherë kampionati veçse do të ishte i mbyllur dhe LeBron mund të numëronte edhe një unazë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...