Me 5 korrik do të bëhen matjet fizike - Bota Sot
Me 5 korrik do të bëhen matjet fizike

Basketboll

Me 5 korrik do të bëhen matjet fizike

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 11:17
Me 5 korrik do të bëhen matjet fizike

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton se më 5 korrik do të bëhen matjet fizike me trajnerin e kualifikuar të përgatitjes fizike, Agron Halitin. 

Matjet fizike janë për lojtarët që janë pjesë e programit për Zhvillim të Gjeneratave të Reja (YDF) të FIBA Evropës. 

Pas matjeve fizike, trajneri do të krijon një databazë me këto informata dhe do ta përpilojë programin specifik për zhvillimin e këtyre djemve të YDF-së dhe me këtë program do të punojë gjatë javës 14-20 korrik.  

Lista 

1. AnesGashi 

2. AnidGashi 

3. EliotPeci 

4. Genc Zeqiri 

5. ParaartZeqiri 

6. Erar Citaku 

7. Rron Dahsyla 

8. Altin Shala 

9. OlsiKurtaj 

10. Genc Matoshi 

11. Triumf Bytyqi 

12. Bardh Istrefi 

13. AjdanKololli 

14. Eris Zenelaj 

15. Endrit Gashi 

16. Violt Rexhepi  

17. NiketZhegrova 

18. Dardan Maxharraj 

Ky grumbullim së bashku me grumbullimin që do të bëhet gjatë muajit gusht, do të jetë kritik për përzgjedhjen e ‘Rosterit’ që do të paraqiten në turneun e radhës së YDF-së në Maqedoninë Veriore gjatë muajit shtator të 2019-es.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...