Kur Kroacia injoroi himnin e Jugosllavisë fantome! Serbia llomotit dhe akuzon Franjon! - Bota Sot
Kur Kroacia injoroi himnin e Jugosllavisë fantome! Serbia llomotit dhe akuzon Franjon!

Basketboll

Kur Kroacia injoroi himnin e Jugosllavisë fantome! Serbia llomotit dhe akuzon Franjon!

Nga: K. Goca Më: 2 korrik 2019 Në ora: 11:42
Kur Kroacia injoruan himnin e Jugosllavisë fantome! Serbia llomotit dhe akuzon Franjon!

Kombëtarja e Kroacisë kishte bërë një gjest të mrekullueshëm në vitin 1995 kur e injoruan Jugosllavinë fantome, që ekzistonte me Serbinë dhe Malin e Zi, si dhe Vojvodinën.

Basketbollistët e Kroacisë e kishin injoruar at Jugosllavi fantome,  duke u larguar nga podiumi demonstrativisht, nuk përfillen himnin e tyre.

Disa media në Serbi vazhdojnë ta kujtojnë e ende e vajtojnë atëkohë, që sipas tyre ka qenë skandal i madh.

Sipas asaj, që shkarravisin disa media serbe,  është bërë me urdhrin e presidentit kroat Franjo Tuxhman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat