KB Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Ligën e Kampionëve - Bota Sot
KB Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Ligën e Kampionëve

Basketboll

KB Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Ligën e Kampionëve

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 14:20
Foto ilustrim

KB Prishtina edhe këtë vit do luaj në kualifikime të Ligës së Kampionëve.

Kampioni i edicionit të fundit, Prishtina, pritet që nesër të mësoj kundërshtarin e parë në këtë fazë.

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës janë: Bakken Bears, Balkan, Donar (Kjo skuadër eleminoi vitin që shkoi Prishtinën), Fribourg Olympic, Kyiv Basket, Legia, Oradea dhe Tsomki Minsk.

Nesër duke filluar nga ora 11:00 fillon tërheqja e shortit dhe mund ta ndiqni live në Facebook.

Kurse ndeshjet e para kualifikuese do zhvillohen me 17 shtator kurse ato të kthimit pas tri dite.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...