Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës - Bota Sot
Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës

Basketboll

Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 14:57
Dardan Berisha fiton para të majme pas paditjes kundër Cibonës

Basketbollisti Dardan Berisha e ka fituar padinë ndaj skuadrës së madhe të Cibonës.

Berisha në konton e tij do të inkasoj rreth 22 mijë euro, me arsye që Cibona i kishte mbetur borxh për shkak të mos respektimit të kontratës.

Në të kaluarën basketbollisti Berisha ishte paraqit për skuadrën kroate, derisa momentalisht nuk dihet se a do të vazhdojë me Prishtinën apo do të kalojë në ndonjë klub tjetër.

Dardani nesër do të bashkohet me përfaqësuesen e Kosovës në prag të dy dueleve ndaj  Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe në kuadër të Eurobasketit 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...