Kosova arrin fitoren e parë në Evropian, mund Armeninë - Bota Sot
Kosova arrin fitoren e parë në Evropian, mund Armeninë

Basketboll

Kosova arrin fitoren e parë në Evropian, mund Armeninë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 22:57
Pamje nga ndeshja

Kosova U20 (M) ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, duke mundur bindshëm Armeninë me rezultat 97:40. 

Kosova ka dominuar nga fillimi deri në fund, duke arritur fitore të merituar. Çerekun e parë e fituan me rezultat 20:14, kurse shumë më bindës ishin në atë të dytë, duke e fituar 23:10, për të shkuar në pushim me rezultat 43:24. Me dominim total kanë vazhduar edhe në pjesën e dytë. Periodën e tretë e fitojnë me rezultat 23:4 dhe atë të fundit 31:12, për të fituar në fund me rezultat bindës me rezultat 97:40. 

Atik Koshi u dallua me 22 pikë, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Leon Neziri 14, Andi Vrapcani 13 dhe Meriton Ismaili 13. Dardan Kapiti kontribuoi me gjashtë pikë e nëntë kërcime.  

Kosova ndeshjen e ardhshme në grupe e zhvillon ndaj Gjeorgjisë të martën, kurse të mërkurën do të përballet me Suedinë.  

Më herët, Dardanët kishin pësuar nga Holanda dhe Estonia. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat