Pushimet e fundit në ishull, shtylla e basketbollit i merr jetën 19-vjeçarit - Bota Sot
Pushimet e fundit në ishull, shtylla e basketbollit i merr jetën 19-vjeçarit

Basketboll

Pushimet e fundit në ishull, shtylla e basketbollit i merr jetën 19-vjeçarit

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 09:14
Ilustrim

Një 19 vjeçar humbi jetën në ishullin grek të Chios pasi u zu poshtë nga shtylla e koshit të basketbollit. I riu ndërroi jetë pak pas mesnatës së të dielës. 

Ai ishte me pushime në ishull. Gjithçka ndodhi në një fushë basketbolli në oborrin e Daskalopetra, ku shtylla u shemb në tokë duke zënë poshtë të riun.

Pavarësisht përpjekjeve titanike të bluzave të bardha 19-vjeçari nuk mundi të mbijetonte.

Për ngjarjen policia greke ka arrestuar kryetarin e bashkisë së Chios, Manolis Vournos.

Ai po mbahet në komisariat dhe do të dërgohet në Prokurori mëngjesin e sotëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...