Faza e dytë e grupeve fillon të mërkurën - Bota Sot
Faza e dytë e grupeve fillon të mërkurën

Basketboll

Faza e dytë e grupeve fillon të mërkurën

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 12:02
Faza e dytë e grupeve fillon të mërkurën

Dita e martë është pushim sa i përket ndeshjeve në Kampionatin Evropian, Divizioni B, për femra U20, që po zhvillohet në Prishtina.

Ndërkohë, nga dita e mërkurë fillon faza e dytë e grupeve. Dy vendet e para nga faza e parë e grupeve, kanë formuar dy grupe të reja, me nga katër ekipe. Dy përfaqësueset e para të grupit do të luftojnë për tu kualifikuar në gjysmëfinale.

Kroacia, Izraeli, Irlanda dhe Britania e Madhe, janë në njërin grup, derisa në tjetrin janë: Turqia, Rumania, Finlanda dhe Bullgaria. 

Kosova është në grup me Islandën, Ukrainën dhe Greqinë. Këto kombëtare luftojnë për pozitat 9-12.
Fillimisht Kosova të mërkurën do të përballet me Ukrainën, më pas me Islandën të premten dhe të dielën ndeshjen e fundit ndaj Greqisë.

Të dielën përfundon Evropiani në Prishtinë, kur zhvillohet ceremonia mbyllëse dhe finalja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...