Dardanët janë të motivuar për Britaninë e Madhe - Bota Sot
Dardanët janë të motivuar për Britaninë e Madhe

Basketboll

Dardanët janë të motivuar për Britaninë e Madhe

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 14:59
Dardanët janë të motivuar për Britaninë e Madhe

Basketbollistët e Kosovës të mërkurën në “Minatori” të Mitrovicës do të zhvillojnë ndeshjen vendimtare ndaj Britanisë së Madhe në parakualifikimet e Eurobasket 2021.

Dardanët janë të motivuar për këtë sfidë dhe nuk dorëzohen pavarësisht humbjes nga Luksemburgu.

Fitorja do tu ndihmonte shumë, derisa më 14 gusht, prapë në Minatori e presin Luksemburgun.

Lojtarët kanë nevojë për përkrahje në njërën nga palestrat ‘më të nxehta’ në Kosovë.

Ndeshja fillon nga ora 20:30, derisa tifozët e Kosovës, “Dardanët” kanë konfirmuar prezencën e tyre në palestër.

Basketbollistët më shumë se kurrë kanë nevojë për përkrahjen e tifozëve në përballjen vendimtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...