Kosova – Luksemburgu, rezultati pas pjesës së parë - Bota Sot
Kosova – Luksemburgu, rezultati pas pjesës së parë

Basketboll

Kosova – Luksemburgu, rezultati pas pjesës së parë

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 21:25
Kosova

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Luksemburgut, e vlefshme për parakualifikimet e Eurobasket 2021.

Basketbollistët e Kosovës në pushim kanë shkuar me epërsinë prej 10 pikësh, 47:37, e cila jep optimizëm për fitore. “Dardanët” duhet të fitojmë me së paku tetë pikë dallim për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim.

Dardan Berisha me 16 e Divine Myles ishin më të dalluarit te Kosova gjatë pjesës së parë, derisa Oliver Vuhakovic me 15 pikë ishte më efikasi te Luksemburgu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat