Kosova U16 është mundur nga Qipro - Bota Sot
Kosova U16 është mundur nga Qipro

Basketboll

Kosova U16 është mundur nga Qipro

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 17:09
Kosova U16 është mundur nga Qipro

Kosova U16 është mundur nga Qipro me rezultat 54:71 (10:20, 20:22, 12:10, 12:19), në garë për vendet 17-24 në Kampionatin Evropian, Divizioni B.

Basketbollistët e Kosovës zhvilluan një lojë të mirë në çerekun e dytë dhe atë të tretë, por perioda e parë ishte fatale për Dardanët e rinj.

Eliot Peci është dalluar te Kosova me 15 pikë. Tashmë U16 do të vazhdojë garat për vendet 21-24, në Evropianin që po zhvillohet në Podgoricë të Malit të Zi.

Kjo është një përvojë e mirë për basketbollistët e rinj të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...