Përfundon afati kalimtar - Bota Sot
Përfundon afati kalimtar

Basketboll

Përfundon afati kalimtar

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 22:05
Foto ilustrim

Sot ka përfunduar afati kalimtar në basketbollin e Kosovës.

Klubet e Superligës, Ligës së Femrave dhe Ligës së Parë kanë bërë shumë transferime.

Ndërkohë, të premten do të bëhet hedhja e shortit për Superligën, Ligën e Femrave dhe Ligën e Parë. Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të fillojë me Superkupën e Kosovës, më 24 shtator në Rahovec, në të dyja konkurrencat, derisa java e parë e Superligës do të zhvillohet më 28/29 shtator.

Lista e plotë

1. KB Sigal Prishtina  

1. Muhamedali Janjeva Feronikeli 

2. Arian Mehmeti Lipjan 

3. Divine Myles Venezuela  

4. Jonathan Vade  

5. Shea Feehan 

6. Jonathan Janssen 

7. Don Polloshka  LD Feronikeli    

2. KB Golden Eagle Ylli  

1. Valon Bunjaku Z Mobile Prishtina 

2. Samir Zekiqi Trepça 

3. Altin Morina Z Mobile Prishtina  

4. Rilind Krasniqi Z Mobile Prishtina  

5. Getoar Arifaj Ponte Prizreni  

6. Arben Camaj SHBA 

7. Jamel McKay SHBA 

8. Adger Jerome SHBA 

9. Fenner Alante SHBA 

3. KB Rahoveci  

1. Bradford Christian Alexander - Vllazania, Shkodër 

2. Gray Justin - BristolFlyers, BM 

3. Howard Javis Edward - Vllaznia, Shkodër  

4. Gunjina Jure - Vestri, Isalndë 

5. Tsourakis Paraskevas Rafail - Leeds Force, BR 

6. Alban Veseli Golden Eagle Ylli  

7. Leonard Mekaj Golden Eagle Ylli  

4. KB Bashkimi   

1. Bridgeman Terik  Gjeorgjia

2. Hajriz Hazeri LD 

3. Ensar Muriqi LD 

4. Edison Krasniqi LD 

5. Musab Mala Lipjani   

5. KB Ponte Prizreni  

1. Edmond Kryeziu Vëllaznimi 

2. Holley Bennett Logan Applachian State University 

3. Arnold Sanders II Coastal Carolina University      

6. KB Feronikeli 

Granit Makolli 

Engjull Sollova Prishtina e Re  

Rinor Ahmeti Don Bosko 

Branodon Scott Ponte Prizreni 

Darius Huggins SHBA 

Gent Shala Don Bosko      

7. KB Trepça 

1. Xavier Givhan Williams 

2. Derek Lawrence Hanes 

3. Arthur Edward Boyce 

4. Collin Patrick Kennedy        

8. KB Lipjani  

1. Stuckey Demarkus SHBA  

2. Bruce Tamas ARMENIA 

9. KB Peja  

1. Henrik Sirko Zabok, Kroacia 

2. Kouasi Jacquez Willy Pornic, Francë 

3. Drilon Hajrizi Bashkimi 

4. Beq Kovaqi Feronikeli  

5. Ergin Grosha Ponte Prizreni  

6. Malcolm Armstead Aftershocks SHBA  

7. Albin Berisha Borea  

8. Ermal Bojku Penza 

9. Valtrim Kastrati Penza 

10. Dorian Deqani Penza 

11. Fisnik Kraki Penza 

12. Aldin Qallaku Penza 

13. Jamichael Morgan Seattle, SHBA   

14.Mirza Muriq

10. KB Bashkimi Femrat  

1. Aisha Balarabe SHBA Bursa TUR  

2. Arbnore Përquku Penza  

3. Saranda Daci Prishtina         

4. Arba Hashani Prishtina

11. KB Prishtina Femrat  

1. Enxhi Xhanaj Shqi Tirana  

2. Danisha Shaë Bashkimi 

3. Fjolla Ajeti Kastrioti  

 4. Tringa Ukaj Penza 

5. Yamison Nyilah SHBA  

6. Jeta Zeka Penza  

12. KB New Basket  

1. Drin Rexha Lipjani  

2. Ardit Memqaj Vëllaznimi    

12. KB AS Kastrioti  

Drin Krasniqi  LD Prishtina e Re 

Endrit Ibrahimi LD Prishtina e Re 

Edin Peci Kerasan Prishtina  

Albion Preniqi 

Dren Morina 

Arber Shala 

Dren Kllokoqi 

Avdi Metaj   

13. KB Vëllaznimi  

1. Xavier Newson Kalaja  

2. Bujar Çeku Penza   

14. KB AS Prishtina  

(ish Don Bosko)  

1. Don Polloshka LD 

2. Bledar Thaçi 

3. Nart  Jashari           

15. KB Megasport  

1. Vigan Maloku 

2. Idoll Pallushi LD  

16. KB Drita  

1. Qëndrim Demi  Lipjani  

2. Enis Morina  LD 

3. Arbon Bllaca  LD 

4. Diant Maksuti  LD  

17. KB United Basketball  

Enis Morina LD Drita  

Arbon Bllaca  LD Drita  

Diant Maksuti  LD Drita  

18. Prishtina e Re  

1. Lorik Kllokoqi  

2. Arber Smajli  

3. Donat Musa   LD 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat