Sot, finalja e madhe e Kampionatit Botëror në basketboll - Bota Sot
Sot, finalja e madhe e Kampionatit Botëror në basketboll

Basketboll

Sot, finalja e madhe e Kampionatit Botëror në basketboll

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 08:54
Spanja dhe Argjentina

Spanja dhe Argjentina do të luftojnë për ta siguruar titullin e dytë të kampionit të botës, pasi që të dyja kombëtaret e kanë nga një kupë bote.

Sot me fillim nga ora 14:00 do të ndeshen Argjentina dhe Spanja për titullin kampion të botës në basketboll.

Spanja u kualifikua pasi mposhti me shumë vështirësi Australinë pas dy vazhdimeve nga 5 minuta me rezultat përfundimtar 95:88.

Ndërsa, Argjentina kaloi me lehtësi Francën 80:66 pasi paraprakisht e kishte mposhtur Serbinë 97:87.

Gjithashtu me fillim nga ora 10:00 luhet ndeshja për vend të tretë ndërmjet Francës dhe Australisë, një ndeshje që ia vlen të shikohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...