Legia-Prishtina, në Poloni do të vendoset se kush do të kualifikohet - Bota Sot
Legia-Prishtina, në Poloni do të vendoset se kush do të kualifikohet

Basketboll

Legia-Prishtina, në Poloni do të vendoset se kush do të kualifikohet

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 15:58
Legia-Prishtina, në Poloni do të vendoset se kush do të kualifikohet

Të premten nga ora 20:00 do të zhvillohet ndeshja e kthimit në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve ndërmjet Leagia-s dhe Sigal Prishtinës.

Në përballjen në Prishtinë, triumfuan mysafirët me rezultat 81:79, në një sfidë mjaft interesante dhe dramatike, ku skuadra polake triumfoi në çastet e fundit.

Sidoqoftë, ndeshja në Poloni do të vendoset se kush do të kualifikohet tutje.

Bardhekaltrit duhet të fitojnë me dy ose më shumë pikë dallim për të kaluar në rrethin e ardhshëm.

Nëse prishtinasit eliminohen nga kjo garë, atëherë do të marrin pjesë në FIBA Europe Cup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...