Mekaj pëson lëndim, pritet të operohet - Bota Sot
Mekaj pëson lëndim, pritet të operohet

Basketboll

Mekaj pëson lëndim, pritet të operohet

Më: 25 shtator 2019 Në ora: 14:08
Leonard Mekaj

Basketbollisti i Rahovecit, Leonard Mekaj, të martën në ndeshjen me Sigal Prishtinën për Superkupë ka pësuar një lëndim.

Mekaj ka thënë për faqen zyrtare të FBK-së, se ka pësuar frakturë të dyfishtë në hundë dhe për këtë arsye duhet të operohet.

“Mjekët e kanë konstatuar se kam pësuar frakturë të dyfishtë. Duhet t’i nënshtrohem operimit dhe më pas të kthehem në parket. Ende nuk e di saktë se kur do të jem në gjendje të luaj, pasi fillimisht varet nga operimi dhe më pas faza rehabilituese. I falënderoj të gjithë për përkrahjen që më kanë dhënë”, ka thënë Mekaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...