Aga: Po dojna me luajt, por nuk kemi fusha sporti në Kosovë  - Bota Sot
Aga: Po dojna me luajt, por nuk kemi fusha sporti në Kosovë 

Basketboll

Aga: Po dojna me luajt, por nuk kemi fusha sporti në Kosovë 

Nga: K. G. Më: 26 shtator 2019 Në ora: 17:43
Aga: Po dojna me luajt, por nuk kemi fusha sporti në Kosovë 

Trajneri i klubit të basketbollit Bashkimi U-14 nga Prizreni (meshkujt), Dren Aga, është i shqetësuar së tepërmi me zhvillimet e fundit në qytetin e lashtë të Prizrenit, ku nuk kanë ku të lujanë. 

Image

“Po dojna me luajt basketboll, por nuk kena fusha sporti !?!? Jena t’u ushtru në rrugë, e ishalla s’po bjen shi, se nuk mundemi as ne rrugë!

Fajtori ?

Mbetet jetim gjithmonë të shqiptari, por në vendet e zhvilluara gjendet duke ja qit lapsin dhe në fund = del barazimi!”, shkruan Aga në postimin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat