Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë

Basketboll

Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 10:57
Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë

Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë në këtë edicion. Prizrenasit kanë mundur Trepçën në Mitrovicë me rezultat 74:85 (17:30, 10:18, 21:20, 26:17).

Mysafirët treguan një lojë të mirë, sidomos në pjesën e parë, duke arritur fitoren e dytë në këtë edicion, pas asaj ndaj Lipjanit, kurse kjo ishte ndeshja e parë për mitrovicasit, sepse pushuan në xhiron e parë.

DJ Hanes ishte më i dalluari te Trepça me 28 pikë, derisa EJ Boyce shtoi 19, kurse Besnik Azemi ndihmoi me 12 pikë e tetë kërcime.

Te Bashkimi pikë dyshifrore shënuan Musab Mala 22, Terik Bridgeman 18 pikë e 11 kërcime, Ujkan Karanezi 16 pikë e tetë kërcime dhe Qëndrim Biraj me 12 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat