Bashkimi - Penza, derbi i javës së pestë - Bota Sot
Bashkimi - Penza, derbi i javës së pestë

Basketboll

Bashkimi - Penza, derbi i javës së pestë

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 13:44
Bashkimi - Penza

Java e pestë në Superligën e Femrave do të sjellë ndeshje shumë interesante.

Bashkimi që është lider me katër fitore në po aq ndeshje, do të sfidohet nga Penza, që javën e kaluar pësoi humbjen e parë nga Mabetex Prishtina. 

Bashkimi-Penza zhvillohet të premten (sot) nga ora 19:00. 

Të shtunën, kampionia e Kosovës, Mabetex Prishtina do të ndeshet me Kastriotin. 

Prishtinaset janë favorite, ku në këtë edicion kanë tri fitore dhe një humbje, kurse vashat ferizajase kanë një fitore dhe tre humbje. 

Ndeshja e fundit do të zhvillohet të dielën ndërmjet Trepçës dhe Vëllaznimit. 

Skuadra mitrovicase ka një fitore dhe tre humbje, derisa ajo kuqezi ende nuk di për fitore në katër takimet e para.

Superliga e Femrave - Java 5 

E premte 19:00 Bashkimi – Penza 

E shtunë 13:30 Mabetex Prishtina – Kastrioti 

E diel 15:30 Trepça - Vëllaznimi

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat