Ismeti dikur basketbollist, sot profesor! Po ta pyesësh se çfarë po do në vitin 1997... - Bota Sot
Ismeti dikur basketbollist, sot profesor! Po ta pyesësh se çfarë po do në vitin 1997...

Basketboll

Ismeti dikur basketbollist, sot profesor! Po ta pyesësh se çfarë po do në vitin 1997...

Nga: Kemajl Goca Më: 29 nëntor 2019 Në ora: 19:41
Ismeti dikur basketbollist, sot profesor! Po ta pyesësh se çfarë po do në vitin 1997...

Një rrugëtim nëpër vrimë të gjilpërës!

Ky është ish basketbollisti Ismet Ferati që e nisi karrierën e madhe në KB Llapi të Podujevës në vitin 1999 dhe e përfundoi në vitin 2012 në Prishtinë.

Po ta pyesësh Ismetin në vitin 1997, se a do të bëhesh profesor, sigurisht se do t’i dukej anomali dhe do të bëhej nervoz, ndoshta edhe do t'i mbetej hatri se po tallen me të, por që sot është profesor i vyeshëm në shkollën 'Faik Konica' në Prishtinë.

Profesor më shumë respekt dhe që plot dhjetë vite por edhe punon me gjeneratat e reja me një fanatizëm të madh.

Ismeti pak ka ndryshuar edhe si në pamje dhe ka energji të madhe, sidomos si profesor, paksa e bëjnë "nervoz" sporti skofiar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat