Bashkimi më i mirë se Peja - Bota Sot
Bashkimi më i mirë se Peja

Basketboll

Bashkimi më i mirë se Peja

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 12:16
Bashkimi më i mirë se Peja

Bashkimi ka mundur Pejën me rezultat 75:67 (13:11, 17:24, 27:16, 18:16) në derbin e javës së 16-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja ishte shumë interesante dhe me shumë kthesa. Çereku i parë ishte mjaft i barabartë, derisa përfundoi 13:11 për vendasit. Por, në periodën e dytë mysafirët ishin shumë më të mirë, duke e fituar 17:24, megjithatë, prizrenasit rikthehen furishëm në periodën e tretë, duke e fituar me rezultat 27:16, kurse epërsinë e krijuar e ruajtën edhe në dhjetëminutëshin e fundit, që përfundoi 18:16 dhe Bashkimi triumfoi në fund me rezultat 75:67.

Më të merituarit për këtë fitore të Bashkimit ishin Ujkan Karanezi me 17 pikë, tetë kërcime e tri asistime, Terik Bridgeman me 16 pikë, tetë kërcime e tri asistime, Stevie Clark me 12 pikë dhe Corey Ross me dhjetë pikë, derisa te Peja më i dalluari ishte Henrik Sirko me 22 pikë, 12 kërcime dhe katër asistime.

Bashkimi tani ka 11 fitore dhe tri humbje, kurse Peja ka shtatë fitore dhe shtatë humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat