Kapiteni i Rahovecit synon suksese edhe me Kosovën - Bota Sot
Kapiteni i Rahovecit synon suksese edhe me Kosovën

Basketboll

Kapiteni i Rahovecit synon suksese edhe me Kosovën

Më: 14 janar 2020 Në ora: 13:08
Foto ilustrim

Është vetëm 18 vjeçar, por lider në fushë. Kjo ka bërë skuadra e Rahovecit t’i besojë për shiritin e kapitenit. Është ky Bardh Rexha, i cili flet për synimet me Rahovecin dhe Kosovën U20.

“Ky edicion ka qenë shumë i mirë për mua, sa i përket aspektit individual, megjithatë, nuk jam i kënaqur me kaq dhe duhet të punoj më shumë për të ardhmen”, është shprehur Rexha për faqen zyrtare të FBK-së.

Edhe pse vetëm 18-vjeçar është emëruar kapiten i Rahovecit. “Për mua të jem kapiten është një ndjenjë shumë e mirë, por edhe një përgjegjësi e madhe. Ne do të bëjmë çmos që të arrijnë synimet tona për këtë edicion”, theksoi tutje Bardhi.

Ai ka qenë pjesë e Kosovës U18 në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që u mbajt vitin e kaluar, derisa është grumbulluar për të qenë pjesë e Kosovës U20, ku në të ardhmen pritet të jetë lojtar kyç.

“Të luash për Kosovën është nder dhe përgjegjësi e madhe. Synimet janë që të arrijmë rezultate të mira dhe të përfaqësojmë vendin sa më mirë në garat ndërkombëtare”, përfundoi Bardh Rexha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat