Hajrizi, Perani, Vuniqi, Karabeg, gjenerata e madhe e Trepçës në vitin 1986! - Bota Sot
Hajrizi, Perani, Vuniqi, Karabeg, gjenerata e madhe e Trepçës në vitin 1986!

Basketboll

Hajrizi, Perani, Vuniqi, Karabeg, gjenerata e madhe e Trepçës në vitin 1986!

Nga: Kemajl Goca Më: 15 janar 2020 Në ora: 14:00
Në foto janë nga e djathta: Ismet Kurteshi - trajner, Zoran Bozhoviq, Blerim Vuniqi, Geni Pllana, Agron Sefaja, Naim Hajrizi, Mlladen Milosheviq, Esat Ismaili. Poshtë nga e djathta: Dragosllav Milladinoviq, Branisllav Radibratoviq, Ibrahim Karabeg dhe Vëllaznim Perani. Në foto mungojnë Ferit Zekolli dhe Nikola Mushoviq.

Klubi i basketbollit Trepça nga Mitrovica si gjithmonë ka pasur lojtarë cilësorë.

Është një gjeneratë interesante e shumë e fortë e vitit 1986, ku janë disa basketbollist të spikatur të asaj kohe, si Naim Hajrizi (i takon tri periudhave, të viteve 80-ta, kohës së okupimit dhe kohës së pasluftës), pastaj Vëllaznim Perani, Blerim Vuniqi, Ibrahim Karabeg etj.

Kjo gjeneratë e Trepçës, atëkohë garonte në Ligën e Parë B të ish Jugosllavisë. Hajrizi është prej basketbollistëve më të mirë që ka pasur Mitrovica dhe Kosova. 

Në foto janë nga e djathta: Ismet Kurteshi - trajner, Zoran Bozhoviq, Blerim Vuniqi, Geni Pllana, Agron Sefaja, Naim Hajrizi, Mlladen Milosheviq, Esat Ismaili. Poshtë nga e djathta: Dragosllav Milladinoviq, Branisllav Radibratoviq, Ibrahim Karabeg dhe Vëllaznim Perani. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat