KB Peja fiton me shumë spektakël ndaj KB Feronikelit

Më: 26 janar 2020 Në ora: 21:14
KB Peja

KB Peja e ka mposhtur KB Feronikelin me rezultat 98:91 në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Pejanët e filluan mjaftë mirë takimin në palestrën ‘Mizair Isma’ në Rahovec, pasi fituan çerekun e parë 31-25.

Por, Feronikeli më pas u rikthye në çerekun e dytë dhe fituan me diferencë prej katër pikës 21:17.

Pjesa e parë i takoi lojtarëve të Pejës, derisa në të dytën ishte një tjetër pamje.

Skuadra nga qyteti i Pjesë e fitoi më pas çerekun e tretë me rezultat 22:19, por në të katërtin bënë shumë gabime.

Nga gabimet e tyre përfitoi skuadra nga Drenasi që arriti të realizonte një fitore në çerekun e katërt 21:16.

Por, Peja nuk u dorëzua dhe arrin të shkrijë epërsinë dhe të kalojë në avantazh 12:5 në ‘OverTime’, duke e bërë ndeshjen shumë interesante dhe dramatike. Sidoqoftë, në momentet e fundit, skuadra mysafire u tregua më e përqendruar dhe fitoi 98:91.