Këta janë 12 lojtarë të Kosovës që do të luajnë kundër Islandës - Bota Sot
Këta janë 12 lojtarë të Kosovës që do të luajnë kundër Islandës

Basketboll

Këta janë 12 lojtarë të Kosovës që do të luajnë kundër Islandës

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 17:11
Këta janë 12 lojtarë të Kosovës që do të luajnë kundër Islandës

Kosova sonte nga ora 19:00 do të përballet me Islandën, në ndeshjen që zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, derisa më 23 shkurt, Dardanët janë mysafirë të Luksemburgut.

Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos, ka përzgjedhur 12 basketbollistët që do të jenë në këto dy ndeshje: Edmond Azemi, Dardan Berisha, Drilon Hajrizi, Erjon Kastrati, Fisnik Rugova, Gëzim Morina, Leonard Mekaj, Mikaile Tmusiq, Urim Zenelaj, Samir Zekiqi, Valon Bunjaku dhe Shawn Jones.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat