Marmarinos pas fitores ndaj Islandës: Ky është vetëm fillimi - Bota Sot
Marmarinos pas fitores ndaj Islandës: Ky është vetëm fillimi

Basketboll

Marmarinos pas fitores ndaj Islandës: Ky është vetëm fillimi

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 23:06
Christos Marmarinos

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, është shprehur i kënaqur me lojtarët pas fitores ndaj Islandës .

“Basketbollistët e arritën fitoren, jo unë. U angazhuan dhe nuk u dorëzuan për asnjë moment. Jam shumë krenar për lojtarët që patën një paraqitje të mirë”.

“Ky është mesazh se duam të vazhdojmë me fitore. Kishim edhe telashe, Jones dhe Bunjaku u lënduan”.

“Ne do të qëndrojmë së bashku dhe do të luftojmë së bashku. Dua të përgëzoj edhe Islandën për paraqitjen e mirë. Ky është vetëm fillimi, pasi na pret ndeshja me Luksemburgun dhe shpresoj që deri atëherë t’i përmirësojmë gabimet që patëm”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat