Fetahu sikur në qiellin e shtatë: Çfarë beteje, çfarë ekipi, çfarë emocioni... - Bota Sot
Fetahu sikur në qiellin e shtatë: Çfarë beteje, çfarë ekipi, çfarë emocioni...

Basketboll

Fetahu sikur në qiellin e shtatë: Çfarë beteje, çfarë ekipi, çfarë emocioni...

Nga: K. G. Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 14:06
Fetahu sikur në qiellin e shtatë: Çfarë beteje, çfarë ekipi, çfarë emocioni...

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu, është sikur në qiellin e shtatë dhe ende nuk mund të çlirohet nga emocionet e kësaj fitoreje të kombëtares së Kosovës, me rezultat 80:78 kundër Islandës, në kuadër të grupit B të parakualifikueseve për Kampionatin Botëror 2023.  

“Çfarë beteje, çfarë ekipi, çfarë emocioni... Në foton e poshtme janë vetëm disa prej atyre që besuan që mund të fitojmë ndaj vikingëve islandezë dhe punuan e u angazhuan për këtë fitore, ndërsa në foton e sipërme janë ata të cilëve u dedikohet kjo fitore, dardanëve tanë!!!

Ju lumtë djema, ju lumtë Dardanë!

Urime Kosova jonë e dashur!!!”, shkruan Fetahu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat