LeBron James shpallet lojtari i javës në NBA

Basketboll

LeBron James shpallet lojtari i javës në NBA

Më: 9 mars 2020 Në ora: 21:31
LeBron James

LeBron James ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të javës në NBA (konferenca perëndimore).

Ikona e NBA, tashmë anëtar i Lakers, po vazhdon me paraqitjet spektakolare edhe në sezonin e tij numër 17.

Gjatë kësaj jave, LeBron ka regjistruar 29.0 pikë për ndeshje, 10.3 asistime dhe 7.3 kërcime për ndeshje.

James priu Lakers për një seri 3:0, duke fituar kundër Milwaukee Bucks, LA Clippers e Philadelphia 76ers, duke fituar kështu çmimin lojtari i javës.

‘Mbreti’ gjatë tri ndeshjeve ka qenë 51.9 për qind i saktë nga loja e hapur.

Në ndeshjen kunëdr 76ers, James shënoi 22 pikë, 14 asistime dhe shtatë kërcime.

Kundër Milwaukee, LeBron shpërtheu me 37 pikë, tetë asistime e tetë kërcime, kurse kundër Clippers ai mbylli mbrëmjen me 28 pikë, nëntë asistime e shtatë kërcime.

Gjithashtu, gjatë kësaj jave LeBron James është bërë lojtari i tretë në histori të NBA, njëkohësisht më i riu, që prek shifrën e 34 mijë pikëve të shënuara në karrierë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat