Ndeshja kryesore mes Vëllaznimit dhe AS Prishtinës

Basketboll

Ndeshja kryesore mes Vëllaznimit dhe AS Prishtinës

Më: 11 mars 2020 Në ora: 11:59
Ndeshja kryesore mes Vëllaznimit dhe AS Prishtinës

Këtë mesjavë zhvillohet java e 14-të në Ligën e Parë në basketboll.

Ndeshja kryesore do të zhvillohet ndërmjet Vëllaznimit dhe AS Prishtinës, të premten nga ora 20:00 në Gjakovë. Kuqezinjtë janë skuadra e vetme në Ligën e Parë pa asnjë humbje, duke shënuar 12 ndeshje në po aq ndeshje të zhvilluara. Ndërkohë, AS Prishtina ndodhet në vendin e dytë me tetë fitore dhe dy humbje.

Sfida e parë e kësaj xhiro është mes Marigona Hill Prishtinës dhe Istogut. Marigona Hill ka pesë fitore dhe shtatë humbje, kurse istogasit gjashtë fitore dhe katër humbje.

Po ashtu të mërkurën do të ballafaqohen Prishtina e Re me New Basket. Prishtina e Re ka shtatë fitore dhe katër humbje, kurse New Basket dy fitore dhe 10 humbje.

Ndeshja tjetër e javës së 14-të është mes Dritës dhe Boreas. Gjilanasit kanë pesë fitore dhe gjashtë humbje, derisa Borea një fitore dhe 11 humbje.

Liga e Parë - Java 14

E mërkurë

12:30 Marigona Hill - Istogu

21:00 Prishtina e Re - New Basket

E enjte

17:30 Drita - Borea 

E premte

20:00 Vëllaznimi - AS Prishtina

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat