Drvariç është një ndër ekspertët më të mëdhenj

Basketboll

Drvariç është një ndër ekspertët më të mëdhenj

Më: 11 mars 2020 Në ora: 15:06
Drvariç është një ndër ekspertët më të mëdhenj

Të shtunën (14 Mars 2020) me fillim nga ora 10:00 deri në 17:00 në Kolegjin “ISP” në lagjen “Marigona Residence” në Prishtinë do të mbahet Klinika për Trajnerë në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), FIBA Evropës dhe Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK).

Ligjërues i Klinikës do të jetë Janez Drvariç nga Sllovenia. Drvariç është një ndër ekspertët më të mëdhenj të basketbollit në Evropë.

Drvariç momentalisht është një prej udhëheqësve të Programit të Edukimit të Trajnerëve, FECC, që organizohet nga FIBA Evropa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat