FIBA pezullon të gjitha garat

Basketboll

FIBA pezullon të gjitha garat

Nga: E.B Më: 12 mars 2020 Në ora: 11:53
Foto

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit, ose FIBA, njoftoi sot se do të pezulloi të gjitha garat e saj që nga nesër.

Deklarata e plotë thuhet:

"Duke marrë parasysh situatën aktuale me shpërthimin e koronavirusit (COVID-19) dhe për të mbrojtur shëndetin dhe sigurinë e lojtarëve, trajnerëve, zyrtarëve dhe tifozëve, FIBA sot ka njoftuar se të gjitha garat e FIBA janë pezulluar që nga nesër, e Premte, 13 Mars 2020.

FIBA do të vazhdojë të monitorojë situatën çdo ditë dhe do të vlerësojë opsionet për vazhdimin apo jo të garave përkatëse kur dhe nëse situata e lejon atë. 

Kjo veprim vjen pasi NBA njoftoi mbrëmjen e së mërkurës mbrëmë me kohën lokale që po anulonte tërë sezonin e saj të rregullt, raportoi CNN, transportoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat