Kush janë këta ish sportistë dhe njeriu më i gjatë në Kosovë?

Basketboll

Kush janë këta ish sportistë dhe njeriu më i gjatë në Kosovë?

Nga: K. Goca Më: 14 mars 2020 Në ora: 10:52
Kush janë këta ish sportistë dhe njeriu më i gjatë në Kosovë?

Vitet e 70-ta dhe të 80-ta janë vitet e paharruara për gjeneratat e vjetrat, pasi që edhe sot i kujtojnë lojërat e tyre. 

Në këtë foto është edhe njeriu më i gjatë që vlerësohet në Kosovë, Ferit Zekolli. 

“Masi jemi te basketbolli, një foto e 5-shes legjendare të ekipit të Elektrokosovës nga liga e dytë e ish-Jugosllavisë (e fortë sa Euroliga sot) e vitit 1973.

Nga poshtë: Albert Dula, Shkumbin Hatipi, Valdet Spahiu, Ferid Zekolli & Blerim Vuniqi”, shkruan mes të tjera Shpend Lila.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat