Kosova, e 69-ta

Basketboll

Kosova, e 69-ta

Më: 19 mars 2020 Në ora: 14:09
Kosova, e 69-ta

Kosova mban të njëjtin vend në renditjen botërore të meshkujve FIBA. 

Kombëtarja e Kosovës në basketboll mbetet aty ku ishte në renditjen botërore të meshkujve - FIBA, edhe pasi ka regjistruar dy fitore kundër Islandës dhe Luksemburgut.

Kosova renditet në vend të 69-të.

Në renditjen evropiane të FIBAs-ë, Kosova aktualisht është në vendin e 37-të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat