Kërkohen basketbollistë te rinj

Basketboll

Kërkohen basketbollistë te rinj

Më: 22 mars 2020 Në ora: 13:53
Kërkohen basketbollistë te rinj

Sezoni i në basketbollin amerikan është ndërprerë për shkakt të pandemisë “Covid 19”, mirëpo kjo nuk i ndalon skuadrat e NBA-s të komunikojnë me basketbollistët e rinj, si një paralajmërim për “DRAFT”-in.

Sipas mediave amerikane, drejtuesit e skuadrave përmes teknologjisë së komunikimit “SKYPE”, kanë filluar që të zhvillojnë intervistat me baketbollistat potencial në NBA.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës , askush nuk mendon për basketbollin ose sportin në përgjithësi, pasi që fokusi kryesor është në luftën kundër virusit “Covid 19”.

Trajnerët dhe basketbollistët profesionist nuk janë optimist se do të rikthehen së shpejti në palestrat sportive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat