Basketbollistit të NBA që u prek nga koronavirusi, i shfaqen simptoma të tjera

Basketboll

Basketbollistit të NBA që u prek nga koronavirusi, i shfaqen simptoma të tjera

Më: 23 mars 2020 Në ora: 11:52
Rudy Gobert

Rudy Gobert ishte lojtari i parë në NBA që u diagnostikua me COVID-19. Por është e drejtë të thuash se diagnoza e tij ishte një telefonatë zgjimi për të dhe pjesën tjetër të komunitetit NBA.

Ai ka treguar për gjendjen vazhdimisht përmes rrjeteve sociale dhe ndërsa gjendja e tij nuk ka qenë serioze, tani ai po shfaq simptoma.

Përmes Twitter, Gobert ka treguar se ka humbur shqisën e nuhatjes.

”Humbja e erës dhe shijes është padyshim një nga simptomat, nuk kam arritur të nuhas asgjë për 4 ditët e fundit. Kushdo që përjeton të njëjtën gjë?”, shkroi ai.

Rasti i Gobert zgjoi komunitetin e NBA, të cilën e pezulluan kampionatit – pasi ditë më vonë virusi shpërtheu edhe te basketbollistët e tjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat