Pas një sëmundje të rëndë vdes ish lojtari i Vëllaznimit

Basketboll

Pas një sëmundje të rëndë vdes ish lojtari i Vëllaznimit

Nga: Kemajl Goca Më: 26 mars 2020 Në ora: 19:57
Pas një sëmundje të rëndë vdes ish lojtari i Vëllaznimit

Ish-lojtari i shquar dhe trajneri i klubit të basketbollit Kakanj,  boshnjaku Jakub Genjac, 53 vjeç, ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të rëndë, njoftojnë mediat në Bosnjë e Hercegovinë. 

"Sot, pas një sëmundje të rëndë, na la një nga entuziastët e shkëlqyeshëm të sportit Jakub Genjac (1967-2020).

Njeriu që ia kushtoi jetën basketbollit dhe ne i jemi mirënjohës për këtë", thuhet në deklaratë mes të tjerash.

Ai ka luajtur në pozitën e qendrës, ndërsa ishte shquar te Vëllaznimi i Gjakovës në edicionin 2003/04.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat