Eurobasket 2021 shtyhet për vitin 2022 - Bota Sot
Eurobasket 2021 shtyhet për vitin 2022

Basketboll

Eurobasket 2021 shtyhet për vitin 2022

Më: 10 prill 2020 Në ora: 17:03
Eurobasket 2021 shtyhet për vitin 2022

Kampionati Evropian i Basketbollit i planifikuar për shtator 2021 është shtyrë për në vitin 2022 për shkak të koronavirusit

Datat e reja që janë caktuar: nga 1 shtatori deri më 18 shtator 2022.

FIBA me anë të një takimi me video-lidhje ka diskutuar orarin e basketbollit dhe vendosi ta shtyjë Eurobaskein për vitin 2022.

Kjo është bërë për mos të ngarkuar kalendarin sportiv të garave kombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat