NBA dhe Shoqata e Lojtarëve kanë arritur një marrëveshje - Bota Sot
NBA dhe Shoqata e Lojtarëve kanë arritur një marrëveshje

Basketboll

NBA dhe Shoqata e Lojtarëve kanë arritur një marrëveshje

Më: 19 prill 2020 Në ora: 15:53
NBA dhe Shoqata e Lojtarëve kanë arritur një marrëveshje

NBA dhe Shoqata e Lojtarëve kanë arritur një marrëveshje. Të gjithë basketbollistët të ulin me 25% pagën e tyre, për shkak të coronavirus.

NBA është ndërprerë që prej 11 marsit, kur doli rasti i parë me Covid-19. E ardhmja e këtij sezoni (2019-2020) është ende në dilemë.

Sipas ESPN-së, në këtë marrëveshje ka një klauzolë. Pagat do të ulen me 25% vetëm në rast se sezoni do të pezullohet përfundimisht.

Në këtë rast, pagat do të ulen nga 1 maji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat