Nazmi Paçarada – njeriu i sprovave në kohërat e vështira - Bota Sot
Nazmi Paçarada – njeriu i sprovave në kohërat e vështira

Basketboll

Nazmi Paçarada – njeriu i sprovave në kohërat e vështira

Nga: Kemajl Goca Më: 26 prill 2020 Në ora: 16:41
Nazmi Paçarada – njeriu i sprovave në kohërat e vështira

Basketbolli si çdo sport tjetër në Kosovë, në vitet e 90-ta, u organizua ashtu si mundej dhe i zhvilloi garat e Republikës së Kosovës, duke e sfiduar regjimin kriminal serb.

Në kohën e okupimit (1991-1999(), kush më shumë e kush me pak kanë dhënë kontribut në mbajtjen gjallë të këtij sporti.

Nazmi Paçarada, i takon Gjeneratës së Republikës.

Ai ka qenë basketbollist në periudhat më të vështira, ka dhënë kontribut të madh.

Ai me shumë shokë, në asnjë moment nuk u ndalën, i dolën ballë për ballë armikut serb dhe e sfiduan deri në pikën e fundit, duke i zhvilluar garat në kuadër të Republikës së Kosovës. Paçarada ndihet krenar për kontributin e tij në kohërat më të rënda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat