Kur do të nis sezoni i ri në NBA? - Bota Sot
Kur do të nis sezoni i ri në NBA?

Basketboll

Kur do të nis sezoni i ri në NBA?

Më: 1 maj 2020 Në ora: 14:56
Kur do të nis sezoni i ri në NBA?

Edhe pse sezoni aktual ende nuk ka përfunduar në NBA, që tani mendohet të mendohet se kur do të nis sezoni i ri, 2020/2021.

Komisari i NBA-së, Adam Silver, është duke rishqurtuar obcionin që kampionati më i fortë i basketbollit, të nis në muajin dhjetor.

Sipas gazetarit të ESPN-it, Adrien Vonjarovski, sezoni do të nis në muajin dhjetor dhe do të përfundojë në korrik.

“Gjasat janë të mëdha që sezoni 2020/2021, të fillojë në muajin dhjetor dhe të mbyllet në muajin korrik. Kjo është tema në të ëcilën është biseduar me ekipet, të cilët fillimisht duhet të zhvillojnë këtë sezon, për të cilën ende nuk ka asnjë vendim konkret,” thekson Vojnarovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat