A duhet të ndërpritet kampionati në NBA? - Bota Sot
A duhet të ndërpritet kampionati në NBA?

Basketboll

A duhet të ndërpritet kampionati në NBA?

Më: 1 maj 2020 Në ora: 16:25
A duhet të ndërpritet kampionati në NBA?

LeBron James ka dhënë një qëndrim të prerë sa i përket dilemës nëse duhet ose jo të vazhdojë sezoni.

Gjatë këtyre ditëve kanë qarkulluar zëra se agjenti i LeBron James është shprehur kundër rifillimit të sezonit, duke mbështetur mundësinë për anulimin e sezonit.

Por, këtyre zërave iu ka reaguar ‘Mbreti’, duke thënë se askush nuk duhet të anulojë sezonin.

“Askush që unë e njoh nuk thotë diçka të tillë”, ishte përgjigja e James.

“Sapo të jemi të sigurt, ne do të donim të mbaronim sezonin tonë. Jam i gatshëm dhe skuadra jonë është e gatshme”, ka shtuar LBJ.

“Askush nuk duhet të anulojë diçka”, ishin fjalët e LeBron,

James dhe skuadra e tij ishin në një formë të shkëlqyer para suspendimit të sezonit dhe shiheshin në mesin e favoritëve për të triumfuar. Ata sikur të gjitha skuadrat po presin për një vendim të NBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat