Komisari i NBA paralajmëroi...

Basketboll

Komisari i NBA paralajmëroi...

Më: 9 maj 2020 Në ora: 14:01
Komisari i NBA paralajmëroi...

Në takimin e fundit të Komesarit të NBA-së, Adam Silver me përfaqësuesit e klubeve është biseduar për vazhdimin e sezonit të ndërprerë.

Sipas mediave amerikane, sezoni mund të vazhdojë në muajin qershor dhe do të zhvillohet pa prezencën e publikut, ndërsa komesari i NBA-s ka paralajmëruar se sezoni do të vazhdojë me garat e plej offit.

Ndeshjet mund të zhvillohen në dy qytetet dhe do të garojnë skuadrat sipas renditjes aktuale në tabelën e Konferencës së Lindjes dhe Perëndimit.

Regullat nuk do të ndryshojnë dhe avancimi në raundin tjetër të plej off-it do të arrihet me katër fitore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat