​Shtyhet hyrja e Kobe Bryant në ”Hall of Fame” - Bota Sot
​Shtyhet hyrja e Kobe Bryant në ”Hall of Fame”

Basketboll

​Shtyhet hyrja e Kobe Bryant në ”Hall of Fame”

Më: 28 maj 2020 Në ora: 11:33
Kobe Bryant

Super ylli i ndjerë basketbollit, Kobe Bryant dhe pjesa tjetër e basketbollistëve të ”Hall of Fame” për vitin 2020, do të duhet ”të presin” për ceremoninë, që do të shtyhet për në fillim të vitit 2021.

Kryetari i ”Hall of Fame”, Jerry Colangelo tha se njoftimi nuk do të zyrtarizohet deri në një mbledhje të bordit më 10 qershor, por shtyrja për shkak të pandemisë duket si diçka e sigurt.

Bryant, i cili vdiq në një aksident ajror në janar, u caktua të kryesonte ceremoninë e ”Hall of Fame” së bashku me Tim Duncan dhe Kevin Garnett.

Fillimisht ceremonia u caktua për më 29 gusht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat