Davis shkëlqen - Bota Sot
Davis shkëlqen

Basketboll

Davis shkëlqen

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 11:05
Davis shkëlqen

Anthony Davis ishte njeriu kryesor i La Lakers në fitoren e djeshme kundër Utah Jazz.

LA Lakers arriti që me mjaft vështirësi të regjistrojë fitore kundër Utah Jazzit me rezultat 116:108.

Fitorja e djeshme ia siguron La Lakersave "play-offin" e parë pas vitit 2013 dhe vendin e parë për herë të 17-të në histori.

Në këtë ndeshje Davis realizoi 42 pikë, 12 kërcime dhe 4 asistime.

Kurse, LeBron James shënoi 22 pikë, tetë kërcime dhe nëntë asistime.

Në ndeshjet tjera New Orleans mundi Memphisin me rezultat 109:99 dhe Philadelphia mundi San Antonion me rezultat 132:130.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat