Berisha: Për shumë dekada u punua për këtë ditë, Ju jeni gjenerata historike  - Bota Sot
Berisha: Për shumë dekada u punua për këtë ditë, Ju jeni gjenerata historike 

Basketboll

Berisha: Për shumë dekada u punua për këtë ditë, Ju jeni gjenerata historike 

Nga: K.G. Më: 4 gusht 2020 Në ora: 13:21
Berisha: Për shumë dekada u punua për këtë ditë, Ju jeni gjenerata historike 

Basketbollisti i Pejës dhe i Kombëtares së Kosovës, Dardan Berisha, ka një mesazh të fuqishëm për formimin e Kombëtares së femrave në basketboll.

“Për shumë dekada u punua për këtë ditë, Ju jeni gjenerata historike që do ta përfaqësoni shtetin në garat ndërkombëtare", ka shkruar berisha.

Ndërsa në faqen e Federatës së Basketbollit të Kosovës, shkruan: “Basketbollistët e Kosovës përkrahin formimin e Kosovës A te femrat”.

Megjithatë, pritet të krijohet një kombëtare e denjë për ndeshjet ndërkombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat