Europa tallet me basketbollin shqiptar, ja kush e thotë - Bota Sot
Europa tallet me basketbollin shqiptar, ja kush e thotë

Basketboll

Europa tallet me basketbollin shqiptar, ja kush e thotë

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 13:49
Arben Fagu

Basketbolli shqiptar nuk po kalon një periudhë të qetë, ku si të mos mjaftonin rezultate e dobëta të dekadave të fundit, sezoni aktual i ndërprerë në mars prej pandemisë vijon të jetë në ajër dhe ende nuk dihet se çfarë do të ndodhë me të. Trajneri i Partizanit, Arben Fagu, ka komentuar së fundmi gjendjen që po kalon sporti i koshit në vend. Si gjithnjë, Fagu tregohet i drejtpërdrejtë dhe për të shkaktari kryesor i kësaj situate mbetet Federata Shqiptare e Basketbollit, teksa akuzon hapur mënyrën e drejtimit të FSHB-së. Madje, trajneri thotë se federata përcakton edhe fituesit.

“E kuptojmë se ku jemi kur shikojmë përfaqësimet duke nisur që nga moshat deri te Kombëtarja, teksa tek ekipi i femrave kemi regjistruar humbje me më shumë se 100 pikë diferencë. Jemi futur në librin ‘Guinness’ të të tallurit, teksa sot Europa tallet me basketbollin shqiptar.

E kemi kthyer këtë sport nga një krenari të vendit në një fushë ku të tjerët na përbuzin”, deklaron trajneri kryeqytetas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat