Nga suksesi te shembja! Ja çfarë thotë Blerim Krasniqi - Bota Sot
Nga suksesi te shembja! Ja çfarë thotë Blerim Krasniqi

Basketboll

Nga suksesi te shembja! Ja çfarë thotë Blerim Krasniqi

Nga: K.G. Më: 15 gusht 2020 Në ora: 14:36
Nga suksesi te shembja! Ja çfarë thotë Blerim Krasniqi

Trajneri i basketbollit Blerim Krasniqi, kujton një periudhë të suksesit të tij por që shumë shpejt u shkatërrua klubi i Kastriotit nga Ferizaj (meshkujt), që u bë kampion i Kosovës në vitin 2004-2005.

“Për të pru një grup lojtarësh të talentuar në nivelin e Superligës, nevojitet punë, durim, sakrificë, seleksionim dhe kur të gjitha këto kompletohen atëherë suksesi nuk do të mungojë.

Kjo ishte me KB Kastriotin. Mirëpo ishte një rrugëtim i shkurtër. Dikujt i penguan sukseset dhe e tëra u shkatërrua.

Fatkeqësisht?”, shkruan Krasniqi në profilin e tij në facebook. Ishte siç na ishte Kastrioti, sot nuk ekziston!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat