Shorti për Superligën dhe Ligën e Parë të femrave në basketboll

Basketboll

Shorti për Superligën dhe Ligën e Parë të femrave në basketboll

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 13:57
Foto Ilustrim

Është hedhur shorti për edicionin 2020-2021 në Superligën dhe Ligën e Parë të Femrave.

Edicioni i ri në basketbollin e femrave do të nisë me ndeshjen e Superkupës ndërmjet Bashkimit dhe Kosovahome Prishtina. Kjo sfidë do të zhvillohet më 18 tetor, kurse xhiroja e parë në elitën e femrave do të zhvillohet më 24/25 tetor.

Skuadra prizrenase dhe ajo prishtinase, që edicionin e kaluar luftuan për të gjitha trofetë do të ndeshen në javën e tretë në Prizren.

Në xhiron e parë Trepça do të përballet me Kosovahome Prishtinën, Bashkimi me Penzën dhe Kastrioti me Vëllaznimin.

Orari Superliga e Femrave

SUPERKUPA

Rrethi I

Xhiroja I 24/25.10.2020

Trepça vs Kosovahome Prishtina

Bashkimi vs Penza

Kastrioti vs Vëllaznimi

Xhiroja II 31/01.10/11.2020

Kosovahome Prishtina vs Vëllaznimi

Penza vs Kastrioti

Trepça vs Bashkimi

Xhiroja III 07/08.11.2020

Bashkimi vs Kosovahome Prishtina

Kastrioti vs Trepça

Vëllaznimi vs Penza

Xhiroja IV 14/15.11.2020

Kosovahome Prishtina vs Penza

Trepça vs Vëllaznimi

Bashkimi vs Kastrioti

KUPA E KOSOVËS I 18/19.11.2020

Xhiroja V 21/22.11.2020

Kastrioti vs Kosovahome Prishtina

Vëllaznimi vs Bashkimi

Penza vs Trepça

Rrethi II

Xhiroja VI 25/26.11.2020 mërk/enjte

Kosovahome Prishtina vs Trepça

Penza vs Bashkimi

Vëllaznimi vs Kastrioti

Xhiroja VII 28/29.11.2020

Vëllaznimi vs Kosovahome Prishtina

Kastrioti vs Penza

Bashkimi vs Trepça

Xhiroja VIII 05/06.12.2020

Kosovahome Prishtina vs Bashkimi

Trepça vs Kastrioti

Penza vs Vëllaznimi

KUPA E KOSOVËS 09/10.12.2020

Xhiroja IX 12/13.12.2020

Penza vs Kosovahome Prishtina

Vëllaznimi vs Trepça

Kastrioti vs Bashkimi

Xhiroja X 19/20.12.2020

Kosovahome Prishtina vs Kastrioti

Bashkimi vs Vëllaznimi

Trepça vs Penza

Rrethi III

Xhiroja XI 23/24.01.2021

Trepça vs Kosovahome Prishtina

Bashkimi vs Penza

Kastrioti vs Vëllaznimi

Xhiroja XII 30/31.01.2021

Kosovahome Prishtina vs Vëllaznimi

Penza vs Kastrioti

Trepça vs Bashkimi

Xhiroja XIII 06/07.02.2021

Bashkimi vs Kosovahome Prishtina

Kastrioti vs Trepça

Vëllaznimi vs Penza

10-14.02.2021 FINAL 8 KUPA E KOSOVËS

Xhiroja XIV 20/21.02.2021

Kosovahome Prishtina vs Penza

Trepça vs Vëllaznimi

Bashkimi vs Kastrioti

Xhiroja XV 27/28.02.2021

Kastrioti vs Kosovahome Prishtina

Vëllaznimi vs Bashkimi

Penza vs Trepça

Rrethi IV

Xhiroja XVI 06/07.03.2021

Kosovahome Prishtina vs Trepça

Penza vs Bashkimi

Vëllaznimi vs Kastrioti

Xhiroja XVII 13/14.03.2021

Vëllaznimi vs Kosovahome Prishtina

Kastrioti vs Penza

Bashkimi vs Trepça

Xhiroja XVIII 20/21.03.2021

Kosovahome Prishtina vs Bashkimi

Trepça vs Kastrioti

Penza vs Vëllaznimi

Xhiroja XIX 27/28.03.2021

Penza vs Kosovahome Prishtina

Vëllaznimi vs Trepça

Kastrioti vs Bashkimi

Xhiroja XX 03/04.04.2021

Kosovahome Prishtina vs Kastrioti

Bashkimi vs Vëllaznimi

Trepça vs Penza

KALENDARI I GARAVE, LIGA E PARË E FEMRAVE EDICIONI 2020-2021

Xhiroja I 24/25.10.2020

Drita vs Sfera

AA Kerasan Prishtina vs Junior 06

United Basketball vs Vushtrria

Istogu vs Kaçaniku

Xhiroja II 31/01.11.2020

Sfera vs Kaçaniku

Vushtrria vs Istogu

Junior 06 vs United Basketball

Drita vs AA Kerasan Prishtina

Xhiroja III 07/08.11.2020

AA Kerasan Prishtina vs Sfera

United Basketball vs Drita

Istogu vs Junior 06

Kaçaniku vs Vushtrria

Xhiroja IV 14/15.11.2020

Sfera vs Vushtrria

Junior 06 vs Kaçaniku

Drita vs Istogu

AA Kerasan Prishtina vs United Basketball

Xhiroja V 21/22.11.2020

United Basketball vs Sfera

Istogu vs AA Kerasan Prishtina

Kaçaniku vs Drita

Vushtrria vs Junior 06

Xhiroja VI 28/29.11.2020

Sfera vs Junior 06

Drita vs Vushtrria

AA Kerasan Prishtina vs Kaçaniku

United Basketball vs Istogu

Xhiroja VII 05/06.12.2020

Istogu vs Sfera

Kaçaniku vs United Basketball

Vushtrria vs AA Kerasan prishtina

Junior 06 vs Drita

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat