​FBK shpall orarin e ndeshjeve për Superkupën e Kosovës

Basketboll

​FBK shpall orarin e ndeshjeve për Superkupën e Kosovës

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 15:36
FBK

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka shpallur orarin e ndeshjeve në kuadër të Superkupës së Kosovës, përcjell KosovaPress.

Ata kanë lajmëruar ekipet dhe mediat që duhet të respektohen masat e Qeverisë së Kosovës kundër pandemisë COVID-19, duke mbajtur një distancë të paktën një metër, bartjen e maskave në palestra dhe respektimin e rregullave të higjienës.

Orari

21.10.2020 Gjakovë (Grupi A dhe B)

17:00 Rahoveci - Trepça

19:30 Sigal Prishtina - Vëllaznimi

22.10.2020 Prizren (Grupi C dhe D)

17:00 Golden Eagle Ylli - Ponte Prizreni

19:30 Peja - Bashkimi

23.10.2020 Suharekë

Gjysmëfinalja I: 17:00 Fituesi i Grupit A-B

Gjysmëfinalja II: 19:30 Fituesi i Grupit C-D

25.10.2020 Pejë

Finalja Femrat: 14:00 KB Bashkimi - KB Kosovahome Prishtina

Finalja Meshkujt ora 17:00

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat